Víno měsíce března

cabernet 2018

Cabernet sauvignon 2018 z řady LAHOFER.fr.CABERNET SAUVIGNON FR

V měsíci březnu nás čekají poslední studené dny. Ideálním společníkem pro chladné večery je plné, hutné červené víno, které dovede zahřát tělo a potěšit duši. Přesně takový je Cabernet sauvignon 2018 z řady LAHOFER.fr.

Vína v této řadě se vyrábí od ročníku 2014, kdy špatné počasí na Moravě a v celé severní části vinařské Evropy vyzrávání hroznů vyloženě nepřálo. Domácí surovina nestála za moc a tak vznikl nápad dovézt materiál pro výrobu červených vín z jihozápadní Francie z oblasti Languedoc. Vína se tenkrát povedla a krásně doplnila ,,Moravský sortiment” vinařství.

Vznikla tradice řady LAHOFER.fr., která pro velký úspěch pokračuje dodnes. V Languedocu se hrozny sklízí, lisují, fermentují a do Dobšic se vozí až víno po první stáčce. Teprve u nás se víno doškolí, nalahvuje a dostává k zákazníkům.

V Cabernetu fr. 2018 je ve vůni i chuti dominantní lesní ovoce, ostružina a černý rybíz. Víno je harmonické, výrazné, velice plné a hutné. Má příjemnou tříslovinku, v dochuti můžeme cítit stopy kakaa. I přesto, že je víno suché (0,3 g zbytkového cukru), působí díky vyššímu obsahu alkoholu (14 %) nasládlým dojmem.

V současnosti je plnohodnotně připraveno k pití, ale archivací může získávat na kvalitě ještě minimálně další čtyři roky.

V březnu je tento cabernet ve Víno Jundrov k dostání za akční cenu 150 Kč za lahev.

Pěkný konec zimy a začátek jara přeje Beriš JSVV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.