Ryzlink rýnský 2019, VOC, vinařství Lahofer

ryzlink rynsky, 2019, lahofer

Víno měsíce ZÁŘÍ

Původně jsem chtěl na září jako víno měsíce zařadit nějaké kabinetní víno, abych učitelům kompenzoval zoufalství ze začátku školního roku, ale nakonec jsem se rozhodl pro suchý Ryzlink rýnský, VOC, 2019 z vinařství Lahofer.

Učitelé neměli ohledy ke mně :-), nebudu je mít ani já k nim! Navíc si nemyslím, že by tento krásný rýňák pedagogy mohl něčím urazit:

Víno je plné, svěží a šťavnaté a přitom mohutné. Ve vůni dominují ovocné tóny s náznakem lipového květu nebo akátu, v chuti pak šťavnatá broskev a jemná mineralita. Dochuť je dlouhá, kyselinky (6,8 g/l) a zbytkový cukr (5,8 g/l) harmonické.

Hrozny pro výrobu tohoto vína pochází z viniční tratě U Hájku, sbírány byly při cukernatosti 22,4 stupňů normalizovaného moštoměru a bezcukerný extrakt je 24,4 g/l.

Přestože je pití tohoto vína skvělým zážitkem už dnes, má před sebou skvělou a dlouhou budoucnost. Výtečně se hodí k archivaci po dobu minimálně šesti let, kdy minerální a petrolejové tóny pomalu převáží nad jeho ovocitostí.

Tip na závěr: Pokud se chystáte toto víno ochutnat, nebojte se lahev otevřít už ráno a schovat si ji na večer do ledničky. Víno se nadechne, krásně rozvine a ukáže všechno, co se v něm skrývá.

Příjemný zážitek při ochutnávání Ryzlinku rýnského VOC 2019, který si v září můžete ve Víno Jundrov koupit za akčních 170 Kč přeje Beriš JSVV.