Martin bílý a Martin růžový

Martin bily a ruzovy

Mladá vína z vinařství Hanzel

Víno měsíce března

Tak. A konečně je SUCHÝ ÚNOR za námi!

Taky jste posledních 29 dní pokoutně popíjeli pouze SUCHÁ VÍNA a i přesto jste se cítili mírně provinile, jako kdybyste celý silvestrovský večer popíjeli jen limo a minerálku, nebo na konci koncertu Kabátů chtěli přidat Skočnou z Prodané nevěsty.
 
Nevím, kam ten dnešní den spěje. Člověk aby se bál mluvit o černochovi jako o černochovi (co kdyby se cítil být afroameričanem?), ženu označit slovem ,,žena” (co kdyby se zrovna dnes cítila být mužem?), o lumpovi mluvit jako o lumpovi (co kdyby to byl ruský prezident, nebo vyčuraný politik s nevyřešenými mindráky z dětství?), nebo si dát takhle večer v únoru dvě deci (co kdyby to viděli fanatici, striktně dodržující suchý únor?).
 
Přitom naši předkové drželi půst až 40 dní před Velikonocemi – tedy většinou v březnu!
 
Naštěstí už je tahle suchoúnorová magořina za námi a my už se za kultivovanou konzumaci základních potravin – mezi které víno v Evropě už po staletí patří – nemusíme stydět. Ba co víc, můžeme si konečně dopřát i vína, která nejsou úplně suchá a která nás v posledních dnech odcházející zimy příjemně zahřejí.
 
Proto jsem jako vína měsíce března vybral hned dva vzorky s vyšším zbytkovým cukrem. Jsou to mladá vína ročníku 2023 z vinařství Hanzel:
  •  Martin bílý je vyrobený z odrůdy Hibernal, má 35 gramů zbytkového cukru, je voňavý, svěží a šťavnatý.
  • Martin růžový je roséčko z modrého portugalu s 15 gramy, krásnou aromatikou a intenzivní chutí po lesních jahodách.
Obě vína jsou už i při základních cenách premianty v kategorii: ,,poměr cena/ výkon” a v březnu si je nad to můžete pořídit za zvýhodněnou cenu 120 Kč za lahev.
 
Tak hurá do ochutnávání!
 
A jestli se budete chtít před velikonočními svátky trochu postit a dát si po vzoru našich předků od alkoholu pauzu, organizmu to určitě neuškodí.
 
Mladá vína z vinařství Hanzel můžete klidně koupit a otevřít později. Třeba při barvení vajíček, pečení mazance, nebo koledníkům.
 
Skvělé a přiměřeně střízlivé jaro přeje Beriš JSVV.