Bubliny. Bubliny? Bubliny!

Frizzante-bubliny

| FRIZZANTE – akční víno letních měsíců |

Dlouho jsem přemýšlel, proč u Lahoferů začali vyrábět frizzante do plechovek a jak je možné, že jde taková divná věc tak skvěle na odbyt. Vždycky jsem si spojoval konzumaci sektů a dalších bublin se slavnostní atmosférou a kulturou opatrného otevírání natlakovaných lahví.

Pokrok se ale nejspíš nedá zastavit a dnes už se z hliníku chlemtá snad úplně všechno od sunaru po rajčatovou šťávu. Nezbývá nám, než abychom naskočili do rozjetého vlaku a ,,bubliny v plechu” nabídli i našim zákazníkům v Jundrově.

V letních měsících si je budete moct koupit za akční ceny 60 Kč, respektive 70 Kč, což je o deset korun míň, než stojí ve vinařství.

Frizzante – sycené perlivé víno se vyrábí u Lahoferů ve třech variantách: suchý Müller Thurgau s 12% alkoholu, aromatická polosladká Pálava s 12,5% a lehčí ovocité svatovavřinecké rosé s 10,5%. Hodí se k pití na piknicích, na cestách, nebo pro nejrůznější outdoorové aktivity.

Už se těším, až v létě vylezu na Nanga Parbat, zabodnu do vrcholu jundrovskou vlajku, švihem ruky se občerstvím třemi ideálně vychlazenými plechovkami bublin z batohu a v povznesené náladě se na dětských bobech snesu zpátky do doliny.

Doufám, že se tam potkáme!
Létu, prázdninám, výletům a bublinám zdar!
Beriš JSVV